Yeni Abonelik

İşleminize öncelik verilmesi için 0530 890 68 96 ve 312 251 70 70’den randevu alabilirsiniz. 

Enerjisa Kızılay İşlem Merkezimizde, abonelik işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilmek için yukarıda paylaştığımız telefon numarasından bizi arayabilirsiniz. Size yanınızda getirmeniz gereken belgeleri hazırlamanızı önereceğiz. Sonrasında işlem merkezimize davet edeceğiz. İşlemlerinizi gerçekleştirmiş olacağız. Fiderji ailesi olarak sizi uğurlayacağız.

 • Aboneliğinizi yaptırmak için güvence bedelinizi nakit olarak yanınızda bulundurun.
 • Ayrıldığınız evinize ait güvence bedelinizi size iade edebilmemiz için kendi adınıza ait vadesiz hesap (İBAN) numaranızı müşteri temsilcimize bildirmelisiniz.
 • Elektiriğiniz açıldığında ise sizi kısa mesaj ile bilgilendireceğiz.
  Abonelik yaptırmak istediğiniz yerde mevcut bir abonelik bulunmuyorsa;
  • Nüfus cüzdanı
   (Kiracı iseniz ev sahibinin T.C. kimlik numarası)
  • Noter onaylı vekaletname ve vekilin kimlik fotokopisi
   (adınıza bir başkası başvuruda bulunuyorsa)
  • Tesisat veya sayaç seri numarası
  • Güvence bedeli
   (EPDK Kurul onayı ile yürürlüğe girer. Birim fiyat ve tesisatın bağlantı gücünün çarpımı sonucunda hesaplanır.)
  • DASK poliçe numarası
   (6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu uyarınca abonelik işlemlerinizin tamamlanabilmesi için Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Henüz Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmadıysanız dilediğiniz sigorta şirketinden bu konuda hizmet alabilirsiniz. DASK’ınız varsa ve poliçe numaranızı bilmiyorsanız Alo DASK 125’i arayarak öğrenebilirsiniz.) Kiracılar için ev sahibinizden numarayı öğrenmeniz yeterlidir.
  Abonelik yaptırmak istediğiniz yerde mevcut bir abonelik bulunuyorsa;
  • Nüfus cüzdanı
   (Kiracı iseniz ev sahibinin T.C. kimlik numarası)
  • Noter onaylı vekaletname ve vekilin kimlik fotokopisi
   (adınıza bir başkası başvuruda bulunuyorsa)
  • Tesisat veya sayaç numarası
  • Güvence bedeli
   (EPDK Kurul onayı ile yürürlüğe girer. Birim fiyat ve tesisatın bağlantı gücünün çarpımı sonucunda hesaplanır.)
  • Tapu ya da kira kontratı
  • DASK poliçe numarası
   (Kiracılar için ev sahibinizden numarayı öğrenmeniz yeterlidir)
  Eğer yeni bir binaya taşınıyorsanız, yukarıdaki sekmelerde yer alan bilgilere ek olarak;
  • 12.10.2004 – 26.07.2008 tarihleri arasında yapılmış binalar için; Yapı ruhsatı ve belediye altyapı hizmet belgesi gerekir.
   (su faturası, doğalgaz faturası, adsl faturası, fiber internet faturası, telefon faturası, kanal vizesi vs.)
  • 12.10.2004 tarihi öncesinde yapılmış binalarda belediye altyapı hizmet belgesi gerekir. (su faturası, doğalgaz faturası, adsl faturası, fiber internet faturası, telefon faturası, kanal vizesi v.s.)
   Herhangi bir yapı kullanım izin belgesi aranmaz; binanın bu tarih öncesinde yapıldığı, belediye kayıtları, inşaat ruhsatı vs. ile kanıtlanır.
  • 26.07.2008’den sonra yapılmış binalar için “Yapı Kullanım İzin Belgesi”, “İmar Affı Belgesi” veya “ İskan başvurusunun üzerinden 30 (otuz) gün geçtiğini ispatlar belge (İlgili Belediye tarafından)” ibrazı gerekmektedir.

  Sık Sorulanlar

  Soru 1 : Soru 1 : Sözleşme başvurusu için ödemem gereken bir bedel var mıdır?

  Başvurunuz ile birlikte sözleşmeniz kapsamında güvence bedeli ve damga vergisi alınmaktadır. Yeni bağlantı sözleşme başvurularında, bazı tesisatlar için bu bedellere ek olarak dağıtım bağlantı bedeli de alınabilmektedir.

  Soru 2 : Soru 2 : Abonelik benim üstüme değil, ne yapmam lazım?

  Aboneliği üzerinize almadan elektrik tüketiyor olmanız, ‘Usulsüz Kullanım’ olarak nitelendirilir. Bu sebeplekullanıcının Kızılay Enerjisa İşlem Merkezimize giderek veya 0312 251 70 70’den arayarak taşınma ile ilgili işlemleri yaptırması gerekir. Eğer taşınma işlemini siz yapacaksanız öncelikle mevcut adresinizdeki aboneliği kendi üzerinize almanız gerekmektedir.

  Soru 3 : Tesisat adresinden taşındım ancak elektrik kesilmediği için yapılan tüketim bana ait değil, nasıl iptal ettirebilirim?

  Elektrik aboneliğinizi sonlandırdığınız tarihe kadar olan tüketimlerden sorumlu olmaktasınız; buna rağmen adınıza düzenlenmiş bir fatura söz konusu ise durumun incelenmesi ve gerekirse iptali için Kızılay Enerjisa İşlem Merkezimize giderek veya 0312 251 70 70’den arayarak işlem yaptırabilirsiniz.

  Soru 4 : Binada yıkım olacak, aboneliğimi nasıl sonlandırırım?

  Bina yıkımı gerekçesiyle tahliye işlemleriniz için hizmet noktalarımıza başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Son Kapanış faturanız için aşağıdaki yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz;
  1.Tahliye işleminizin hızlıca sonlandırılabilmesi için endeks bilgilerinizi (T0 / T1-T2-T3 değerleri) alarak hizmet noktalarımızdan kapanış faturanızı alabilirsiniz.
  2. Endeks değerlerinizi alamıyorsanız, 0312 251 70 70 numaralı telefondan ulaşarak veya hizmet noktamıza giderek fatura talebinizi yapabilirsiniz.

  Soru 5 : Adıma kayıtlı İBAN bulunmuyor başkası adına kayıtlı İBAN versem olur mu?

  Malesef yapılamaz; abonelik ve tahliye işlemlerinde kendi adınıza ait kişisel banka hesabınıza ait IBAN numaranızın bulunması gereklidir.

  Soru 6 : Adıma kayıtlı İBAN numaram bulunmuyor, ancak farklı bir şehirdeyim, nasıl iade alabilirim?

  Güvence bedeli iadelerinizde adınıza bir banka hesabınızın olmaması halinde, Akbank üzerinden isminize havale ile iade sürecinizi tamamlanmaktadır.
  Mükerrer fatura ödemelerinizde ise, iade işleminizisadece adınıza kayıtlı hesap numaranıza gerçekleştirilebilmektedir.

  Soru 7 : Borcumdan ötürü taksitlendirme yaptım, yeniden sözleşme imzalayabilir miyim?

  Borcu nedeniyle sözleşmesi feshedilmiş müşterilerimiz taksitlendirme talebinin uygun görülmesi ve yapılacak protokol sonrası peşinat tutarını ödemeleri halinde yeniden sözleşme imzalayabilirler. Ancak, taksitlerini ödememeleri durumunda yeni bir bildirim yapılmaksızın sözleşmeleri tekrar feshedilir.

  Soru 8 : Sözleşme sonlandırma (tahliye) işlemini nasıl yapabilirim?

  Sözleşme sonlandırma işleminiz için Kızılay Enerjisa İşlem Merkezi hizmet noktamızdan gerçekleştirebilirsiniz.
  Ayrıca, sözleşme sahibi olarak müşteri numaranız ve kimlik belgeniz ile bizzat başvuruda bulunabileceğiniz gibi, varsa vekilinin vekâleti ve kimlik belgesi ile de başvuruda bulunulabilmektedir.